Gudstjenester

31.01.2023

Kristkirken16:00 - 20:00Jes Nedergaard Espersen
Toftegården14:30 - 15:30Niels Risbjerg Lai

01.02.2023

Sankt Nicolai Kirke09:30 - 10:00Martin Bendixen Rønkilde
Sønder Bjert Kirke19:00 - 20:00Tine Årup Illum

02.02.2023

Skanderup Kirke17:15 - 18:15Martin Karkov Kobbersmed,Martin Kobbersmed
Stepping Kirke19:00 - 20:00Lone Kofod Jensen
Vester Nebel Kirke17:00 - 18:00Dennis Voss Stensgaard

Septuagesima |

05.02.2023
Aller Kirke10:15 - 11:15Susanne Madsen
Almind Kirke10:30 - 11:30Hans Otto Tobler
Bramdrup Kirke10:30 - 11:30Anette Rørmose Härle
Brændkjærkirken10:30 - 11:30Ole Pihl
Brændkjærkirken19:30 - 20:30Ole Pihl
Eltang Kirke10:30 - 11:30Christine Alexandersson
Harte Kirke09:00 - 10:00Sognepræst Niels R. Lai
Hejls Kirke10:30 - 11:30Henrik Vestergaard Jørgensen
Hjarup Kirke10:30 - 11:30Jens Henrik Overgaard Kristiansen
Kristkirken09:00 - 10:00Jan Holm Mortensen
Kristkirken10:30 - 12:00Jes Nedergaard Espersen
Lejrskov Kirke10:30 - 11:30Niels Risbjerg Lai
Nørre Bjert Kirke10:30 - 11:30Kristina Nilsson
Sankt Nicolai Kirke10:30 - 11:45Henriette Bacher Lind
Seest Kirke10:30 - 11:30Sussi Maria Nørregaard Kristensen
Simon Peters Kirke10:30 - 11:30Elizabeth Padillo Olesen
Simon Peters Kirke13:00 - 14:00Elizabeth Padillo Olesen
Skanderup Kirke10:30 - 11:30Martin Karkov Kobbersmed
Sønder Bjert Kirke10:30 - 11:30Tine Årup Illum
Sønder Stenderup Kirke10:30 - 11:30Maria Skjerning Frederiksen
Tyrstrup Kirke09:00 - 10:00Annette Wiuf Christensen
Tyrstrup Kirke10:30 - 11:30Annette Wiuf Christensen
Vamdrup Kirke16:30 - 17:15Maria Dusgaard König
Vejstrup Kirke09:00 - 10:00Henrik Vestergaard Jørgensen
Vester Nebel Kirke10:30 - 11:30Dennis Voss Stensgaard
Vonsild Kirke10:30 - 11:30Bitten Hylleqvist Weile
Ødis Kirke19:00 - 20:00Inger Hvindenbråten

07.02.2023

Vamdrup Kirke17:00 - 18:00Maria Dusgaard König

09.02.2023

Seest Kirke19:00 - 20:30Anna-Sofie Arendt

Seksagesima |

12.02.2023
Bramdrup Kirke10:30 - 11:30Lone Vesterdal
Brændkjærkirken10:30 - 11:00Iben Munkgaard Davids
Harte Kirke10:30 - 11:30Sognepræst Frida Thomsen
Hejls Kirke09:00 - 10:00Henrik Vestergaard Jørgensen
Hjarup Kirke09:00 - 10:00Jens Henrik Overgaard Kristiansen
Hjerndrup Kirke09:00 - 10:00Judith Nielsen Legarth
Kristkirken10:30 - 12:00Jan Holm Mortensen
Lejrskov Kirke10:30 - 11:30Niels Risbjerg Lai
Nørre Bjert Kirke10:30 - 11:30Kristina Nilsson
Sankt Nicolai Kirke10:30 - 11:45Martin Bendixen Rønkilde
Simon Peters Kirke10:30 - 11:30Birgitte Molin
Skanderup Kirke09:00 - 10:00Helle Elberg Torp
Sønder Bjert Kirke10:30 - 11:30Tine Årup Illum
Taps Kirke10:30 - 11:30Henrik Vestergaard Jørgensen
Tyrstrup Kirke10:30 - 11:30Judith Nielsen Legarth
Vamdrup Kirke10:30 - 11:30Jens Henrik Overgaard Kristiansen
Viuf Kirke10:30 - 11:30Hans Otto Tobler
Viuf Kirke10:30 - 11:30Hans Otto Tobler
Vonsild Kirke09:00 - 10:00Inger Hvindenbråten
Ødis Kirke10:30 - 12:00Inger Hvindenbråten

Fastelavn |

19.02.2023
Aller Kirke09:00 - 10:00Inge Lindhardt Mikkelsen
Almind Kirke10:30 - 11:30Hans Otto Tobler
Bramdrup Kirke10:30 - 11:30Anette Rørmose Härle
Brændkjærkirken10:30 - 12:30Iben Munkgaard Davids
Frørup Kirke14:00 - 15:00Lone Kofod Jensen
Harte Kirke10:30 - 11:30Fríða Marjunardóttir Thomsen
Hjarup Kirke14:00 - 15:00Jens Henrik Overgaard Kristiansen
Kristkirken09:00 - 10:00Jes Nedergaard Espersen
Kristkirken10:30 - 12:00Michael Lerche Nygaard
Lejrskov Kirke10:30 - 11:30Niels Risbjerg Lai
Nørre Bjert Kirke14:00 - 15:00Kristina Nilsson
Sankt Nicolai Kirke10:30 - 11:45Henriette Bacher Lind
Seest Kirke14:00 - 15:00Anna-Sofie Arendt
Simon Peters Kirke10:30 - 11:30Birgitte Molin
Skanderup Kirke10:30 - 11:30Martin Karkov Kobbersmed
Stepping Kirke10:30 - 11:30Lone Kofod Jensen
Sønder Bjert Kirke10:30 - 11:30Tine Årup Illum
Sønder Vilstrup Kirke10:30 - 11:30Christine Alexandersson
Tyrstrup Kirke10:30 - 11:30Annette Wiuf Christensen
Vamdrup Kirke10:30 - 11:30Jens Henrik Overgaard Kristiansen
Vejstrup Kirke09:00 - 10:00Annette Wiuf Christensen
Vester Nebel Kirke10:30 - 11:30Dennis Voss Stensgaard
Vonsild Kirke10:30 - 11:30Bitten Hylleqvist Weile
Ødis Kirke10:30 - 12:00Inger Hvindenbråten

21.02.2023

Almind Kirke10:00 - 13:00Hans Otto Tobler

22.02.2023

Kristkirken19:30 - 20:30Jes Nedergaard Espersen
Sønder Bjert Kirke19:00 - 20:00Tine Årup Illum

24.02.2023

Sankt Nicolai Kirke19:30 - 23:00Benjamin Thomas König

1. s. i fasten |

26.02.2023
Aller Kirke10:15 - 11:15Susanne Madsen
Bramdrup Kirke10:30 - 11:30Lone Vesterdal
Brændkjærkirken10:30 - 11:00Ole Pihl
Eltang Kirke10:30 - 11:30Christine Alexandersson
Harte Kirke10:30 - 11:30Fríða Marjunardóttir Thomsen
Hejls Kirke10:30 - 11:30Henrik Vestergaard Jørgensen
Hjarup Kirke09:00 - 10:00Maria Dusgaard König
Hjerndrup Kirke09:00 - 10:00Judith Nielsen Legarth
Kristkirken10:30 - 12:00Jes Nedergaard Espersen
Lejrskov Kirke10:30 - 11:30Niels Risbjerg Lai
Nørre Bjert Kirke10:30 - 11:30Katrine Papsø Madsen
Sankt Nicolai Kirke10:30 - 11:45Benjamin Thomas König
Seest Kirke10:30 - 11:30Sussi Maria Nørregaard Kristensen
Simon Peters Kirke10:30 - 11:30Michael Markussen
Skanderup Kirke10:30 - 11:30Martin Karkov Kobbersmed
Sønder Bjert Kirke10:30 - 11:30Tine Årup Illum
Tyrstrup Kirke10:30 - 11:30Judith Nielsen Legarth
Vamdrup Kirke10:30 - 11:30Maria Dusgaard König
Vejstrup Kirke09:00 - 10:00Henrik Vestergaard Jørgensen
Vester Nebel Kirke10:30 - 11:30Dennis Voss Stensgaard
Viuf Kirke09:00 - 10:00Dennis Voss Stensgaard
Vonsild Kirke10:30 - 11:30Bitten Hylleqvist Weile
Ødis Kirke09:00 - 10:00Inger Hvindenbråten