Gudstjenester

Kirke TidspunktPræst Beskrivelse

19.02.2020

Sankt Nicolai Kirke09:30Henriette Bacher Lind814, Denne morgens mulighed 164, øjne I var lykkelige 696. Kærlighed er lysets kilde

23.02.2020 | Fastelavn

Aller Kirke10:15Susanne Madsen-
Almind Kirke09:00Dennis V. Stensgaard-
Bramdrup Kirke10:30Pia Haaning Lorenzen-
Brændkjærkirken10:30Ole Pihl-
Dalby Kirke10:30Jens Christian Bach IversenFastelavnsgudstjeneste og tøndeslagning ved præstengården (Adr. Gl. Tved 23A)
Eltang Kirke10:30Christine Alexandersson-
Harte Kirke10:30Maja Lomholdt, børnekoret medvirker-
Hejls Kirke19:00Henrik Vestergaard JørgensenAftengudstjeneste og kirkekaffe.
Hjarup Kirke14:00Maria Dusgaard KönigEfter gudstjenesten er der tøndeslagning og faslavnsboller v. Mejeriet.
Immanuelskirken10:30Jan Holm Mortensen-
Jordrup Kirke10:30Niels Risbjerg LaiBørnekorene medvirker
Kristkirken10:30Per Damgaard Pedersen-
Nørre Bjert Kirke14:00Katrine Papsø AndersenFamiliegudstjeneste kl. 14.00 i kirken med efterfølgende fastelavnsfest i menighedshuset. Igen i …
Læs resten på sogn.dk
Sankt Nicolai Kirke10:30Martin RønkildeFastelavns søndag Indsamling: Folkekirkens Nødhjælp Salmer: Kom og vær med til en festlig gudstj…
Læs resten på sogn.dk
Seest Kirke14:00Anna-Sofie ArendtFastelavnsgudstjeneste
Simon Peters Kirke10:30Hanne Drejer-
Skanderup Kirke10:30Martin Karkov KobbersmedLuk. 18,31-43 Kirkefrokost og tøndeslagning
Sønder Bjert Kirke10:30Tine Årup IllumFastelavn for hele familien.
Sønder Stenderup Kirke10:30Maria Skjerning FrederiksenFastelavnsgudstjeneste med familie-teater og tøndeslagning
Tyrstrup Kirke10:30Michael R. Westh-
Vamdrup Kirke10:30Maria Dusgaard König-
Vejstrup Kirke10:30Henrik Vestergaard JørgensenKirkekaffe.
Vester Nebel Kirke13:00Dennis Voss Stensgaard-
Vonsild Kirke10:30Bitten Weile-
Ødis Kirke10:30Inger HvindenbråtenFamiliegudstjeneste. Karneval med fastelavnsboller og hygge i Vestfløjen

24.02.2020

Tyrstrup Kirke17:00Hans Jakob KrarupAftensmad i sognehuset

25.02.2020

Almind Kirke10:00Hans Otto Tobler-

26.02.2020

Sønder Bjert Kirke19:00Tine Årup IllumAskeonsdag
Toftegården14:30Niels Risbjerg Lai-